Rejon Solecznicki na południu Litwy, przy granicy z Białorusią (dawne Kresy Rzeczypospolitej) jest w ogromnej większości zamieszkiwany przez Polaków, którzy starannie pielęgnują swoją polską tożsamość. Wielu z nich znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Cierpią z powodu biedy, którą nam w Polsce trudno sobie dzisiaj wyobrazić.

Organizujemy (już po raz drugi) zbiórkę różnych, najpotrzebniejszych artykułów, środków finansowych, aby chociaż trochę im pomóc, ale także pokazać, że Polacy z Wielkiej Polski o nich nie zapomnieli.

Potrzebne są:

- żywność długoterminowa, słodycze,

- przybory szkolne,

- pościel (nowa), i nowe ręczniki,

- środki finansowe na budowę studni.

Zbiórka trwa do 20 października 2020 r. Zebrane rzeczy i środki finansowe przekażemy Rodakom za pośrednictwem Wspólnoty Miłosierdzia Bożego z Solecznik (Prezes Tadeusz Romanowski).

Patronat: Wójt Gminy Czarny DunajecOrganizator: Szkoła Podstawowa

Marcin Ratułowskiim. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie,tel.: (18)275 74 08

+48 606 657 321