W dniu 26.01.2021 r w siedzibie Euroregionu Tatry w Nowym Targu reprezentowanym przez Dyrektora Michała Stawarskiego, Wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski wraz ze Skarbnikiem gminy Moniką Styrczulą uroczyście podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. Gdzie koła poniosą – śladami transgranicznej kolei.

Gmina Czarny Dunajec otrzymała wsparcie w kwocie 48 563,47 EURO, którego całkowita wartość jest szacowana jest na kwotę 57 133,50 EURO.

Projekt będzie realizowany przy udziale naszego zaprzyjaźnionego Partnera ze Słowacji – Miasta Trsteny.

W ramach projektu zostaną wykonane ekspozycje zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne na terenie zabytkowej stacji kolejowej w Podczerwonem, niedawno odrestaurowanej i przeznaczonej na obsługę ruchu turystycznego na transgranicznym szlaku rowerowym wokół Tatr.

Zainstalowana zostanie stacja do ładowania rowerów elektrycznych wraz z punktem naprawczym.

Wykonane zostaną „witacze „ aby podkreślić transgraniczne znaczenie projektu, szereg wydarzeń towarzyszących.

Projekt ma na celu ratowanie i upowszechnianie lokalnego dziedzictwa historycznego oraz umacnianie infrastruktury turystycznej gminy.

Projekt w całości zostanie zrealizowany w 2021 r.