Elementy rekreacyjne uzupełniające transgraniczny Szlak wokół Tatr są już zainstalowane przy dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem!

W kwietniu i maju 2021 r. zainstalowano przy dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem elementy rekreacyjne uzupełniające transgraniczny Szlak wokół Tatr.

Pierwszym z nich jest samoobsługowa stacja serwisowa rowerów wraz z modułem do ładowania minimum 3 rowerów elektrycznych i urządzeń mobilnych. Zamontowana stacja wykonana jest z antykradzieżowych materiałów. Zawiera zestaw narzędzi umożliwiających samodzielną naprawę roweru takich jak m.in. ręczna pompka z adapterem na wszystkie zawory rowerowe, zestawy kluczy, wkrętaków, imbusów, szczypce, rowerowy stojak pomocniczy itp. Na stacji umieszczone zostały kody QR z instrukcjami naprawy usterek rowerowych. Stacja wyposażona jest też w moduł zabezpieczony gniazdami (kolor zielony) 250V/16A ładujący rowery elektryczne i urządzenia elektryczne takie jak powerbanki, telefony, tablety z możliwością ładowania do 3 rowerów. Koszt wykonania stacji wyniósł 12.816,60 zł brutto.

Kolejnym z zamontowanych elementów przy dawanej stacji PKP w Podczerwonem jest 10 U-kształtnych stojaków rowerowych personalizowanych dla Szlaku wokół Tatr. Ich koszt to 3.505,50 zł brutto.

Wykonane zostały także i zainstalowane przy ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatri przed dawną stacją kolejową w miejscowości Podczerwone 2 witacze z logo Szlaku wokół Tatr i herbem gminy Czarny Dunajec, które stanowią dodatkowy element identyfikujący dla rowerzystów. Ich koszt wyniósł 18.376,20zł brutto.

Infrastruktura jest jednym z produktów mikroprojektu pt. „Gdzie koła poniosą - śladami transgranicznej kolei” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

ARTYKUŁY

Brak wiadomości w archiwum