W niedługim czasie planowane jest przyjęcie przez polski Parlament ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Zgodnie z założeniami, każde gospodarstwo domowe, które otrzymało lub jest uprawnione do otrzymania „dodatku węglowego” będzie mogło do końca roku zakupić 1,5 tony węgla przy cenie nie przekraczającej
2.000,00 zł za 1 tonę.
Warunkiem jest złożenie oświadczenia, że dane gospodarstwo domowe nie zakupiło jeszcze opału na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2.000,00 zł za tonę.

W związku z możliwością przystąpienia Gminy Czarny Dunajec  do zakupu węgla i koniecznością oszacowania ilości odpowiadającej potrzebom mieszkańców, zwracam się z prośbą o składanie wstępnych  deklaracji, obejmujących następujące informacje:

• adres,
  • rodzaj węgla (ekogroszek lub orzech).

telefonicznie  pod nr:

- 18 26 135 35,

- 18 26 135 31,

- 18 26 135 12,

w godzinach pracy Urzędu.

Możliwe jest również osobiste złożenie deklaracji zakupu węgla w Urzędzie Gminy w biurach nr: 12 (Dziennik podawczy) 26, 31

lub przesłanie na adres mailowy: gmina@czarny-dunajec.pl

Zaznaczam, że zakup preferencyjny węgla będzie dokonywany na podstawie wniosku składanego na piśmie  lub za pomocą  środków komunikacji  elektronicznej, po wejściu w życie ustawy.

Obecnie analizowane są możliwości transportu, składowania i dystrybucji węgla przez gminę. Konkretne rozwiązania podane  zostaną do publicznej wiadomości,  po wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Proszę o pilną informację w tej sprawie w terminie: do 4 listopada 2022 r. do godz. 14:00.

Marcin Ratułowski

Wójt Gminy Czarny Dunajec