PLAN PRACY

Komisji Rozwoju, Budżetu i Spraw Statutowych

na 2022 rok

I kwartał

• Opiniowanie uchwał dotyczących zmian w budżecie Gminy.
  • Wydawanie opinii do zmiany w Preliminarzu wydatków Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2022 rok.
  • Opiniowanie projektów uchwał w sprawie nabywania i zbywania przez gminę nieruchomości.
  • Strategia oraz bieżące zadania, związane z planowaniem rozwoju Gminy
  • Informacja na temat rozbudowy kanalizacji w aglomeracji, poniesionych wydatków na ten cel oraz ilość przyłączeń do sieci indywidualnych gospodarstw domowych w latach 2019 – 2021.

i poszczególnych miejscowości.

II kwartał

• Ocena sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2021 rok pod kątem udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy.
  • Informacja w sprawie budowy chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy.
  • Bieżące opiniowanie uchwał dotyczących zmian w budżecie Gminy.
  • Opiniowanie projektów uchwał w sprawie nabywania i zbywania przez Gminę nieruchomości.

III kwartał

• Ocena wykonania budżetu Gminy za I półrocze 2022 roku, z uwzględnieniem:
  • Wolne wnioski i sprawy bieżące.
  • stanu zadłużenia Gminy oraz spłat rat kredytów i pożyczek;
  • realizacji planów finansowych jednostek organizacyjnych takich jak: CKiP, Biblioteka, oraz SGZPOZ;
  • informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy;

IV kwartał

• Ocena stanu realizacji zadań inwestycyjnych na terenie Gminy – wyjazd w teren.
  • Wypracowanie opinii do projektu budżetu Gminy na 2023 rok.
  • Zaopiniowanie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2023 rok wraz z preliminarzem wydatków.