Wydarzenia Czarny Dunajec

W piątkowy wieczór 30 września w kościele św. Katarzyny odbyło się wydarzenie ku pamięci Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego - Oratorium Bachledowiańskie „Równoj ku Górze”.

Do wykonania pieśni góralskich zostali zaproszeni wykonawcy z różnych miejscowości gminy Czarny Dunajec. Od marca tego roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, odbywały się warsztaty dzięki łączom internetowym z kompozytorem oraz autorką libretta Zofią Truty.
Kompozytor Bartłomiej Gliniak połączył dwa światy muzyczne: podhalański reprezentowany przez śpiewaków, grupy śpiewacze, muzyków, kapelę góralską oraz świat symfoniczny reprezentowany przez solistów, chór i orkiestrę. Tradycyjna muzyka góralska wchodzą w dialog z muzyką symfoniczną. Oba elementy wchodzą z kolei w relację z cytatami z nauczania z Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, artystom, kapeli za wkład pracy, zaangażowanie i dostarczenie wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń, które dzięki Wam towarzyszyły nam podczas koncertu :

Maria Komperda, Józefa Wyroba, Józefa Kalisz, Bernadetta Kois-Zalińska, Karolina Szymusiak, Sylwia Strączek, Natalia Kowalczyk, Anna Stoch, Nadia Skorusa, Teresa Pilch-Wójciak, Kalina Mroczkowska, Anna Bobak, Michalina Haberny, Oliwia Jarończyk, Katarzyna Miętus, Karolina Molek, Patrycja Molek, Aleksandra Peregrym, Aleksandra Stoch, Aleksandra Styrczula, Maria Skóbel, Karolina Szwajnos, Zofia Ptaś, Ewa Miętus, Magdalena Bukowska, Łucja Stasik, Magdalena Kiernia, Renata Zięba, Aleksandra Skubisz, Weronika Bieniasz, Izabela Bobak, Laura Michniak, Stanisław Haberny, Jakub Kula, Marcin Szeliga, Paweł Śmiałek, Łukasz Komperda, Mateusz Kiernia, Antoni Kula, Michał Mulica, Krzysztof Czech, Stanisław Galica Kasecka, Paweł Trebunia–Tutka, Jan Trebunia-Tutka, Paweł Dziedzina, Robert Czech, Krzysztof Gocał, trombity Haniaczyków.