Wydarzenia Czarny Dunajec

Uroczyste obchody XXXI Gminnych Dożynek „Hołdymas” 2021w dniu 29 sierpnia 2021 roku rozpoczęto przemarszem spod urzędu gminy do kościoła parafialnego w Czarnym Dunajcu. Na placu przykościelnym został posadzony Dąb Niepodległości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poświęcony przez Papieża Franciszka. Nastąpiło również uroczyste poświęcenie wozu bojowego zakupionego dla OSP w Czarnym Dunajcu oraz kamienia węgielnego pod budowę samorządowego  żłobka. Licznie zebrane poczty sztandarowe Związków Podhalan i Ochotniczych Straży Pożarnych, orkiestra dęta OSP Czarny Dunajec, władze samorządowe,zaproszeni goście i mieszkańcy uczestniczyli w Mszy Św. Dożynkowej.

Następnie na stadionie w Czarnym Dunajcu po oficjalnym otwarciu rozpoczął się festyn dożynkowy.

W programie wystąpili: Zespół „Cornodunajcanie”, Gminny Zespół Regionalny „Watra”, Orkiestra OSP Czarny Dunajec. Wielu emocji dostarczył Turniej „Wymiatacze”, zaś na boisku sportowym zostały rozegrane derby Delty Pieniążkowice i AP Wisła Czarny Dunajec.

Nie zabrakło wielu innych atrakcji. Dla najmłodszych moc wrażeń zapewniły zabawy na dmuchańcach. Można było podziwiać rękodzieło lokalnych twórców i zakupić tegoroczny miód.

Siatkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Wieczorną część świętowania rozpoczął koncert zespołu „Jo Hip” prezentujący ludową muzykę Łuku Karpat. Gwiazdą „Hołdymasu” był Zespół „Piersi”.

Organizatorzy Wójt Gminy Czarny Dunajec, Rada Gminy Czarny Dunajec i Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec dziękują wszystkim za zaangażowanie, obecność i wspólną zabawę.

Dziękujemy za wsparcie finansowe sponsorom,a byli nimi w tym roku:

BANK SPÓŁDZIELCZY W CZARNYM DUNAJCU

EKOINSTAL SP. Z O.O. SUCHA BESKIDZKA