29 listopada w Szkole Podstawowej w Chochołowie odbyło się już 15. Szkolne Święto Gwary – wewnętrzny program, którego celem jest kultywowanie tradycji regionalnych. Na głównym korytarzu stanęła dekoracja przedstawiająca dawne wnętrze chaty. Uczniowie przybyli do szkoły ubrani w większości w stroje góralskie i recytowali przygotowane pod kierunkiem nauczycieli teksty w języku gwarowym oceniane przez jury w składzie: pani Maria Łaś, pani Stanisława Pilch, pani Anna Jakubiec. W ten sposób wyłonieni zostali reprezentanci szkoły
do etapu gminnego XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

Klasy 0 - III

• miejsce – Marcin Bobak, Magdalena Zborowska, kl. 8
  • miejsce – Anna Bobak, kl. 7

Wojciech Wróbel, kl. 8

Po występach Rada Rodziców zaprosiła wszystkich uczniów na poczęstunek – bardzo tradycyjny: na stołach królowały moskole, korboce, bundz i ciasta drożdżowe. Można było spróbować swoich sił w dawnej czynności robienia masła w drewnianej kiernicce – dzięki panom Władysławowi Wesołowskiemu i Kazimierzowi Michniakowi.

Nad sprawnym przebiegiem naszego święta czuwała pani Kazimiera Leja – główny organizator wydarzania, a wsparciem służyli jej nauczyciele naszej szkoły pani Katarzyna Sęk, pani Halina Stołowska, pani Ewa Rosińska, pani Halina Tylka, pani Monika Zawodniak.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.