W Gminie Czarny Dunajec zakończyła się realizacja zajęć, w ramach uzupełnienia obowiązkowego programu wychowania fizycznego o nadobowiązkowe zajęcia sportowe z nauki pływania, dla uczniów klas I-III szkół podstawowych naszej gminy, w ramach projektu „Umiem pływać” 2022, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęciami nauki pływania objętych było 90 uczniów,z 5 szkół podstawowych, (6 grup po 15 uczniów). Zajęcia odbywały się w okresie od 07.09.2022 do 17.11.2022r., po obowiązkowych zajęciach w szkole, po uzgodnieniu harmonogramu z dyrektorami szkół. Projekt był realizowany jako cykl dziesięciu dwugodzinnych zajęć (tj. 1,5 godziny zegarowej/1x w tyg.) dla każdego uczestnika, na krytym basenie w "Chochołowskich Termach". Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Dzieci miały zorganizowany transport i opiekę w czasie dojazdu, którą sprawowali nauczyciele i rodzice w ramach wolontariatu.

Szkoły, które brały udział w projekcie:

- Szkoła Podstawowa w Piekielniku – II grupy,

- Szkoła Podstawowa w Czerwiennem Nr 1 – I grupa,

- Szkoła Podstawowa w Cichem Nr 3 – I grupa,

- Szkoła Podstawowa w Podszklu – I grupa,

- Szkoła Podstawowa w Odrowążu – I grupa,

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 35 100,00 zł, w tym pomoc finansowa z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 15 000,00 zł. Pozostała część stanowi wkład własny Gminy Czarny Dunajec w wysokości 20 100,00 zł.