Wydarzenia Czarny Dunajec

Stworzenie możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych i śpiewaczych młodych tancerzy i śpiewaków zrzeszonych w zespołach regionalnych, jak również niezrzeszonych. Ponadto Przeziyracka spełnia dla uczestników formę konsultacji, porównania stylów tanecznych i śpiewaczych. Głównym zadaniem imprezy jest popularyzacja wśród dzieci tradycyjnego tańca i śpiewu góralskiego, oraz zachowanie tradycyjnych form poszczególnych tańców, nut i pieśni podhalańskich, przy równoczesnym ukazywaniu ich różnorodności na obszarze całego Podhala.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny   Dunajec

Przeziyracka ma charakter konkursu, któremu będzie się „przyziyrać” Komisja Artystyczna, która wytypuje najlepsze pary taneczne i śpiewaków z poszczególnych kategorii do 3 nagród ufundowanych przez organizatorów, jak również do nagród w popisach tańca zbójnickiego.

Przeziyracka odbędzie się w dniu 9-10 października 2021 r.w siedzibie Związku Podhalan „Dominówka”, Ratułów Dolny nr 170 A. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

W Przeziyracce mogą brać udział tancerze kultywujący tradycyjny taniec solowy oraz zbójnicki, grupy śpiewacze, a także śpiewacy soliści.